Slujbă arhierească la biserica ‘Sfinţii Apostoli’ din Balş

Slujbă arhierească la biserica ‘Sfinţii Apostoli’ din Balş

Duminică, 14 decembrie, la biserica “Sfinţii Apostoli” din oraşul Balş, PS. Sebastian, Episcopul Slatinei, a săvârşit slujba Sfintei Liturghii în fruntea unui sobor de preoţi din oraş, răspunsurile de la Liturghie fiind date de către membrii grupului psaltic “Sfântul Constantin Brâncoveanu” al Episcopiei.

Respectând dorinţa ctitorilor de a înveli cu tablă de cupru acoperişul bisericii, părintele paroh Ion Rizea, cu ajutorul sponsorilor, a reuşit să finalizeze lucrările cu bine, mulţumind pe această cale şi Preasfinţiei Sale pentru prezenţa în mijlocul credincioşilor din parohie

Întru pomenirea ctitorilor, Petre şi Teodora Roşca, la sfârşitul Sfintei Liturghii s-a făcut slujba parastasului.