Părintele Nicolae Tănase a conferenţiat în Slatina

Părintele Nicolae Tănase a conferenţiat în Slatina

Duminică, 18 ianuarie, în Amfiteatrul Colegiului Naţional “Ion Minulescu” din Slatina a avut loc conferinţa cu tema “Soţul ideal, soţia perfectă”,  susţinută de Părintele Nicolae Tănase de la Valea Plopului – Prahova.

Bucurându-se de mulţimea de credincioşi veniţi să-l cunoască şi să-l asculte, părintele Nicolae Tănase a abordat, în prelegerea sa, rolul femeii şi al bărbatului în familia creştină, dar şi aspecte privind lupta împotriva avortului şi a anticoncepţionalelor folosite astăzi pe scară atât de largă.

Întrebările publicului, din cea de-a doua parte a întâlnirii, au solicitat răspunsuri la cele mai diverse frământări şi preocupări ale creştinilor zilelor noastre.

Prezent la conferinţă a fost şi Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei, care, de asemenea, a răspuns anumitor întrebări venite din partea publicului.

Conferinţa o puteţi downloada de  AICI


8313352545546373