Dl. Virgiliu Gheorghe va conferenţia în Slatina

Dl. Virgiliu Gheorghe va conferenţia în Slatina

Duminică, 25 ianuarie 2009, începând cu orele 17.00, în amfiteatrul Colegiului Naţional “Ion minulescu” din Slatina va avea loc conferinţa “Efectele televiziunii şi ale internetului asupra sănătăţii mentale’, invitat fiind Dl. Virgiliu Gheorghe, biofizician şi autor al unor lucrări de referinţă în domeniul audiovizualului: ‘Efectele televiziunii asupra minţii omului’, ‘Efectele micului ecran asupra mintii copilului’, ‘Revrăjirea Lumii – sau de ce nu mai vrem sa ne desprindem de televizor’ şi ‘Ştiinţa si războiul sfârşitului lumii’.

Cu bucurie duhovnicească vă invităm să fiţi prezenţi la conferinţă, pentru a vă putea informa despre efectele pe care le produce televiziunea şi internetul asupra sănătăţii noastre mentale şi să adresaţi întrebări la problemele care vă frământă. Intrarea este liberă.


222micul_ecran2508mfiles0048