Dl. Virgiliu Gheorghe a conferenţiat în Slatina

Dl. Virgiliu Gheorghe a conferenţiat în Slatina

Duminică, 25 ianuarie, în amfiteatrul Colegiului Naţional “Ion Minulescu” din Slatina,  a avut loc conferinţa “Efectele televiziunii şi ale internetului asupra sănătăţii mentale”, susţinută de Dl. Virgiliu Gheorghe, teolog, biofizician şi autor al unor lucrări în domeniul audiovizualului.

Conferinţa a fost de un real succes, reuşind să umple până la refuz sala, publicul dovedindu-se a fi foarte interesat de efectele nefaste pe care tehnologia actuală le provoacă prin intermediul televiziunii şi internetului.

Propunând o reîntoarcere la valorile tradiţionale şi o preţuire mai mare pentru cărţi şi scris în general, Dl. Virgiliu Gheorghe a îndemnat publicul să se ferească de efectele nocive ale acestor mijloace de comunicare în masă care s-au dovedit de multe ori a dăuna şi a manipula pe oameni.

28381648