Maica Siluana Vlad va conferenţia în Slatina şi Corabia pe 5 şi 6 aprilie

Maica Siluana Vlad va conferenţia în Slatina şi Corabia pe 5 şi 6 aprilie

Duminică, 5 aprilie, în amfiteatrul Colegiului Naţional ‘Ion Minulescu’ din Slatina, începând cu orele 17.00, va avea loc întâlnirea duhovnicească ce are ca temă “Despre problemele tinerilor“, invitată fiind maica Siluana Vlad din Iaşi.

A doua zi, luni – 6 aprilie, începând cu orele 18.00, maica Siluana va vorbi la Casa de Cultură din oraşul Corabia, “Despre familia creştină‘.

Maica Siluana este coordonatoarea Centrului de formare şi consiliere “Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” din cadrul Arhiepiscopiei Iaşilor, susţinând până acum numeroase conferinţe pe teme duhovniceşti atât în ţară, cât şi peste hotare. Este, totodată, implicată şi în activităţi sociale şi proiecte filantropice ale Bisericii.

Vă adresăm, aşadar, tuturor invitaţia de a participa la aceste două evenimente pentru a vă folosi duhovniceşte şi pentru a primi răspuns la întrebările care vă frământă.

19 28