Dan Puric conferenţiază în Caracal duminică 13 decembrie

Dan Puric conferenţiază în Caracal duminică 13 decembrie

afis-dan-puric-caracalEpiscopia Slatinei şi Romanaţilor împreună cu A.S.C.O.R. Slatina vă invită la conferinţa “Despre iubire”, care-l are ca invitat pe D-l Dan Puric, şi se va desfăşura duminică 13 decembrie, la Casa Armatei din Caracal, începând cu ora 16.00. În cadrul conferinţei D-l Dan Puric îşi va lansa şi cartea “Despre omul frumos”. Evenimentul este realizat în colaborare cu L.T.C.O.R. Caracal, Casa Armatei – Caracal şi Protoieria Caracal.

_____________________________________________________________________________

Dan Puric este un actor, scenarist, regizor şi dansator român, autor de spectacole aplaudate în ţară şi în străinătate. Există, totuşi, o latură mai puţin cunoscută a vieţii sale, care îi depăşeşte preocupările artistice, deşi se recunoaşte în ele, ca picătura de apă într-un ocean: credinţa. Într-un moment de cumpănă a vieţii sale, Dan Puric s-a întors cu faţa spre Dumnezeu: „L-am aflat pe Dumnezeu într-un târziu, dar nu prea târziu”. Această întoarcere i-a marcat viaţa, astfel că astăzi putem vedea faţa unui alt Dan Puric, care mărturiseşte lumii trăirile şi simţămintele creştine pe care le-a experimentat.