Acţiune socială la Spitalul Judeţean Olt – Secţia Pediatrie şi Maternitate

În data de 24 februarie 2010, Sectorul Social-Filantropic din cadrul Eparhiei în colaborare cu Parohia Câmpu-Mare şi biserica “Sf. Vasile cel Mare – Spital” din Slatina au desfăşurat o acţiune filantropică în incinta Spitalului Judeţean Olt – Secţia Pediatrie şi Maternitate, constând în dăruirea de diverse articole pentru nou-născuţi şi copii, precum şi cărţi de rugăciuni mamelor acestora şi personalului medical.

Banii necesari cumpărării acestor obiecte au fost asiguraţi din colecte şi donaţii de la credincioşii Parohiei Câmpu-Mare, la acţiune participând, din partea Sectorului Social Pr. Cons. Ioan Rădoi, din partea Bisericii “Sf. Vasile cel Mare – Spital” Pr. Gheorghe Delureanu, iar din partea Parohiei Câmpu-Mare, Pr. Paroh Ion Ciucă cu fiii săi, preoţii Emanuel şi Silviu, precum şi membri ai Comitetului Filantropic parohial.