PS Părinte Sebastian conferenţiază la Craiova

La invitaţia membrilor Asociaţiei Studenţilor Creştin-Ortodocşi din România (A.S.C.O.R.), filiala Craiova, PS Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va conferenţia în Postul Sfintelor Paşti la Craiova marţi, 12 aprilie, începând cu orele 18:00, pe tema “De la virtuţile normale” la virtutea virtuţilor: Iubirea vrăjmaşilor”.

Întâlnirea se înscrie în cadrul conferinţelor organizate de A.S.C.O.R. Craiova în Postul Mare, cea de-a doua conferinţă fiind programată pentru data de 14 aprilie şi avându-l ca invitat pe Prof. Dr. Pavel Chirilă, care va vorbi pe tema “Sursa depresiei omului. Cauze spirituale”. Ultima conferinţă va fi susţinută de IPS Părinte Mitropolit Irineu.

Toate conferinţele vor avea loc în sala de festivităţi a Căminului Preoţesc “Renaşterea”, vis-a-vis de Catedrala Mitropolitană “Sfântul Dumitru” din Mun. Craiova.