Întâlnirea PS Părinte Sebastian cu profesorii metodişti şi responsabilii de Cerc pedagogic la disciplina Religie

Luni, 23 februarie, la sediul A.S.C.O.R. din Slatina a avut loc întâlnirea Preasfinţitului Episcop Sebastian cu grupul de lucru din judeţul Olt la disciplina Religie Ortodoxă, reprezentat de profesorii metodişti, responsabilii de Cerc pedagogic şi membrii Consiliului Consultativ.

Premisele întâlnirii de lucru s-au centrat pe tema impactului deciziei Curţii Constituţionale, referitoare la ora de Religie, precum şi constituirea la nivel judeţean a filialei Asociaţiei „Părinţi pentru Ora de Religie”.

Tot cu acest prilej, s-a hotărât convocarea tuturor profesorilor de Religie din judeţul Olt, sâmbătă, orele 1300, la Colegiul Naţional „Ion Minulescu” din Slatina pentru o abordare completă şi uniformă a problemelor.