Sfințirea paraclisului de la Spitalul de Psihiatrie Cronici Schitu-Greci

Joi, 20 octombrie, Preasfințitul Episcop Sebastian a săvârșit slujba de sfințire a paraclisului închinat Sfântului Gherasim din Chefalonia, de la Spitalul de Psihiatrie Cronici Schitu-Greci.

În cuvântul de învățătură, Preasfinția Sa a istorisit viața Sfântului Gherasim, cunoscut ca sihastrul din Peloponezul Greciei și mare făcător de minuni, care, prin viața sa aleasă și bogăția harului de care Dumnezeu l-a învrednicit, dă vindecare și ocrotește pe cei bolnavi la minte.

Drept mulțumire pentru deschidere și colaborare, arătate de către membrii conducerii așezământului spitalicesc, Preasfinția Sa a acordat Distincția de vrednicie dlor: manager ec. Marius-Ionel Iancu, director medical dr. Sorin-Cristian Bratoi și dir. financiar Ec. Cătălin-Ionuț Ivan.