A doua ediție a Cărții de rugăciuni a Episcopiei Slatinei și Romanaților

cop-car-rug-esr-ed-2-2016Noua ediție a Cărții de rugăciuni a Episcopiei Slatinei și Romanaților este de acum disponibilă într-un format cu copertă cartonată și cotor cusut, pentru o îndelungată folosire, și este prevăzută și cu două semne de carte din material textil, care vin în ajutorul cititorilor.

Cartea cuprinde Rugăciunile începătoare, pe cele de dimineaţă, pe cele de la vremea lucrului, la vreme de călătorie, la vremea meselor şi de seară, Acatistul Mântuitorului nostru Iisus Hristos şi al Bunei Vestiri, Canonul de pocăinţă către Domnul nostru Iisus Hristos, Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu, Rugăciunile pentru primirea Sfintei Împărtăşanii şi Sinaxarul, care conține numele sfinților pomeniți pentru fiecar
e zi a anului.

Cartea de rugăciuni o puteți găsi atât la parohiile din cuprinsul Episcopiei, cât şi la magazinele Eparhiei noastre din Slatina, Caracal şi Corabia.