Bucurie pentru copiii Secției de Recuperare Neuromotorie Copii a Spitalului Județean Slatina

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Sebastian, în data de 29 mai a.c., Pr. ALDEA Constantin, consilier social-misionar în cadrul Episcopiei Slatinei și Romanaților și Pr. PAVEL Alexandru, au vizitat copiii internați la Secția de Recuperare Neuromotorie Copii a Spitalului Județean Slatina, pentru a-i felicita de ziua lor, oferindu-le iconițe, fructe, baloane colorate, suc, precum și o proiecție cu personaje îndrăgite din desenele animate preferate: Mickey Mouse, Donald Duck și Mașa.

Atât copiii, cât și părinții care-i însoțeau, s-au bucurat nespus de această surpriză, pe care Episcopia Slatinei și Romanaților a pregătit-o în colaborare cu cadrele medicale cu suflet mare din această secție.