Colecta de rechizite școlare – Ajută și tu un școlar!

În perioada 1 august – 15 septembrie 2019, Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Slatinei și Romanaților organizează, în parteneriat cu Inspectoratul Scolar Județean Olt, colecta de rechizite şcolare – caiete, pixuri, creioane, carioci, acuarele, ghiozdane, manuale şcolare etc., în fiecare parohie/ mănăstire din județul Olt, obiecte care vor fi dăruite ulterior copiilor defavorizați, pentru a preveni abandonul școlar.

Persoanele dornice să se implice în această acțiune vor putea dona rechizite la fiecare biserică/ mănăstire din județul Olt sau la Centrul Social al Episcopiei Slatinei și Romanaților, situat în orașul vechi din Slatina, pe strada Grădiniței, nr. 1.

Implicarea fiecăruia dintre noi poate însemna o rază de speranță pentru o întreagă familie.

Persoană de contact:

Pr. Constantin ALDEA

Consilier Social-Misionar

tel. 0753.315.488 / 0733.504.019