Activităţi filantropice de Crăciun în Parohia „Sfinţii Apostoli” – Balş

Marți, 24 decembrie 2019, preoții Rizea Niță Ion și Armășelu Constantin Gabriel de la Parohia „Sfinţii Apostoli” din oraşul Balş au vizitat persoane vârstnice şi nevoiaşe din parohie, dăruindu-le îmbrăcăminte și alimente neperisabile.

În ziua Naşterii Domnului, în biserica parohială, după săvârşirea Sfintei Liturghii, a avut loc un program de colinde, la final toţi copiii și tinerii prezenţi primind daruri din partea moșului.

În cea de-a doua zi de Crăciun, după Sfânta Liturghie, părintele Rizea, însoţit de domnul prof. Drăguceanu Alin Lucian, consilier parohial, a mers în vizită la tinerii de la Casa de tip familial „Sfânta Maria” din parohie, oferindu-le acestora daruri, constând în alimente și dulciuri. Pr. Rizea le-a vorbit tinerilor despre însemnătatea Crăciunului şi au fost cântate colinde.