Tradiționala serbare de Crăciun a copiilor Parohiei Teslui

Duminică, 22 decembrie 2019, la biserica Parohiei Teslui s-a desfășurat tradiționala serbare de Crăciun, ajunsă la cea de-a XVI-a ediție, la care au participat, pe lângă elevi, părinți și bunici, și reprezentanții autorităților locale și ai școlii gimnaziale din localitate.

Programul a constat în interpretarea unor colinde și cântece specifice acestei perioadă, a unor poezii legate de iarnă și punerea în scenă a unei frumoase piese despre Nașterea Domnului.

Decorul și costumele personajelor din această scenetă au fost realizate de credincioși ai parohiei care iubesc tradițiile și obiceiurile pe care Biserica noastră le păstrează și se îngrijește să le transmită mai departe, generațiilor viitoare.

La finalul acestui program, cei 48 de copii participanți au fost răsplătiți de către Pr. Constantin Aldea cu daruri bogate, constând în dulciuri și jucării.