PELERINAJ – MINUNILE BUCOVINEI, 23 – 27 august

PELERINAJ – MINUNILE BUCOVINEI

23 – 27 august 2021, 5 zile – 4 nopţi

Luni, 23 august

Plecare pe traseul: Slatina, Piteşti, Târgovişte, Mănăstirea Dealu, Câmpina – Muzeul Memorial Nicolae Grigorescu, Poiana Braşov – Mănăstirea ,,Sfântul Ioan Botezătorul”, Oneşti, Bacău – cazare.

Marţi, 24 august

Mănăstirea Hadâmbu, Mănăstirea Vlădiceni, Iaşi, Catedrala Mitropolitană – închinarea la moaştele Sfintei Cuvioase Parascheva şi vizitarea Palatului Culturii, Mănăstirea Zosin, Botoşani, Suceava – cazare.

Miercuri, 25 august

Catedrala ,,Naşterea Domnului” din Suceava, Cetatea de Scaun a Sucevei, Mănăstirea Putna, Mănăstirea Sihastria Putnei, Chilia Sfântului Daniil Sihastru, Mănăstirea Voroneţ, Târgu Neamţ – cazare.

Joi, 26 august

Mănăstirea Neamţ, Mănăstirea Agapia, Mănăstirea Sihastria, Mănăstirea Petru Vodă, Lacul Bicaz, Barajul Bicaz, Cheile Bicazului, Lacul Roşu, Gheorgheni – cazare.

Vineri, 27 august

Mănăstirea Izvorul Mureşului, Miercurea Ciuc, Făgăraş, Păstrăvăria Albota, Transfăgărăşan, Lacul Bâlea, Barajul Vidraru, Mănăstirea Curtea de Argeş (Moaştele Sfintei Filofteia), Slatina, Caracal.

Preţ: 850 Lei

Include transportul şi cazarea la pensiuni de două şi trei stele.

Nu este inclusă în preţ masa şi intrarea la obiectivele turistice.

Plecarea se va face în data de 23 august 2021, astfel:

– ora 6.00 de la Biserica ,,Adormirea Maicii Domnului” din Caracal – centru

– ora 7.00 din parcarea magazinului Kaufland (orașul de jos)

Transport cu microbuz modern de 20 locuri, dotat cu aer condiţionat.

În maşină locurile se ocupă în ordinea înscrierii.

Înscrieri la următorul număr de telefon:

0768370424 – Vlad Cornel

Grupul va fi însoţit de preot.