PELERINAJ LA MĂNĂSTIREA PRISLOP ŞI TRANSALPINA, 20 – 21 NOIEMBRIE 2021

PELERINAJ

MĂNĂSTIREA PRISLOP ŞI TRANSALPINA

20 – 21 noiembrie 2021

Sâmbătă, 20 noiembrie

Plecare pe traseul: Slatina (vizitarea Bisericii “Sfânta Treime” – Paraclis Episcopal, monument istoric recent restaurat), Drăgășani, Râmnicu Vâlcea, Schitul Troianu, Brezoi, Mănăstirea Malaia, Voineasa, Obârșia Lotrului, Transalpina, Lacul și Barajul Oașa, Mănăstirea Oașa, Sebeș, Hațeg – cazare la pensiune.

 Duminică, 21 noiembrie

 Participare la Sfânta Liturghie la Mănăstira Prislop (vizitarea mormântului Părintelui Arsenie Boca şi a peşterii Sfântului Ioan de la Prislop), întoarcerea pe Defileul Jiului, Mănăstirea Lainici, Mănăstirea Icoana, Drăgășani, Slatina, Caracal.

Înscrieri la următorul număr de telefon:

0768370424 ‒ Vlad Cornel

Preţ 270 LEI – Transport şi cazare la pensiune.

Nu este inclusă în preţ masa.

Transport cu microbuz 20 locuri.

În maşină locurile se ocupă în ordinea înscrierii.

Grupul va fi însoţit de preot.

Plecarea se va face sâmbătă, 20 noiembrie 2021, astfel:

– ora 6.00, de la Biserica ,,Adormirea Maicii Domnului” Caracal – centru.

– ora 7.00, din din fața Bisericii ,,Sfânta Treime” – Paraclis Episcopal (orașul vechi).