Ziua Copilului sărbătorită în avans la Centrul de Zi al Episcopiei

Ziua Copilului sărbătorită în avans

la Centrul de Zi al Episcopiei

Vineri, 27 mai a.c., la Centrul de Zi al Episcopiei Slatinei și Romanaților, Ziua Copilului a fost marcată în avans pentru cei 27 copii, care au participat la diverse activități pregătite de personalul centrului: desene pe asfalt, karaoke, dans și atelier de face-painting, prin care s-a reușit aducerea unui strop de bucurie copiilor mai puțin privilegiați.

Cu multă încântare, copiii au primit vizita PS Părinte Episcop SEBASTIAN, care i-a felicitat de ziua lor și le-a oferit pachete cu dulciuri și jucării.

Mulțumim pe această cale voluntarilor noștri și celor care au înțeles că, printr-un gest mic, pot oferi momente de neuitat unor copii frumoși, care trăiesc în lipsuri.