Concert caritabil de muzică bisericească susținut la Caracal de corul bizantin EVLOGHIA

Concert caritabil de muzică bisericească susținut la Caracal de corul bizantin EVLOGHIA

Duminică, 12 iunie a.c., la praznicul Pogorârii Duhului Sfânt, pe scena Teatrului Național din Caracal a avut loc, cu binecuvântarea PS Părinte SEBASTIAN, Episcopul Slatinei și Romanaților, concertul caritabil de muzică bisericească Pe Treimea cea de o ființă cu cântări să o slăvim!, susținut de corul bizantin Evloghia, dirijat de PC Pr. Marius MILITARU.

Printre oaspeții de seamă, prezenți la acest eveniment cultural, amintim pe Dna Acad. Niculina MERCEANU, Dl. Acad. Victor-Viorel VĂTĂMANU și PC Pr. Prof. Univ. Dr. Sergiu POPESCU de la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Craiova.

Manifestarea a fost organizată de Pr. Ionuț COCONU, protoiereu al Protoieriei Caracal.