Concert caritabil de muzică bisericească susținut la Caracal de corul bizantin EVLOGHIA

Duminică, 12 iunie a.c., la praznicul Pogorârii Duhului Sfânt, pe scena Teatrului Național din Caracal a avut loc, cu binecuvântarea PS Părinte SEBASTIAN, Episcopul Slatinei și Romanaților, concertul caritabil de muzică bisericească Pe Treimea cea de o ființă cu cântări să o slăvim!, susținut de corul bizantin Evloghia, dirijat de PC Pr. Marius MILITARU.

Printre oaspeții de seamă, prezenți la acest eveniment cultural, amintim pe Dna Acad. Niculina MERCEANU, Dl. Acad. Victor-Viorel VĂTĂMANU și PC Pr. Prof. Univ. Dr. Sergiu POPESCU de la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Craiova.

Manifestarea a fost organizată de Pr. Ionuț COCONU, protoiereu al Protoieriei Caracal.