Dan Puric a vorbit caracalenilor despre omul frumos şi despre iubire

Dan Puric a vorbit caracalenilor despre omul frumos şi despre iubire

Duminică 13 decembrie, la Casa Armatei din Mun. Caracal, a avut loc întâlnirea D-lui Dan Puric cu caracalenii, pe tema “Despre Iubire“. În cadrul conferinţei, a fost lansată şi cartea “Despre omul frumos“, în care autorul abordează mai multe aspecte legate de identitatea creştină a neamului nostru şi de cinstea de a fi român.

Publicul prezent a umplut până la refuz sala, fiind cucerit de cuvintele actorului, pantomimului, coregrafului şi scriitorului care, descoperindu-l într-un moment dificil al vieţii pe Hristos, acum Îl vesteşte într-un mod impresionant tuturor.

La finalul întâlnirii, D-l Dan Puric a promis că va reveni în eparhia noastră cu un film documentar legat de cei care au suferit în temniţa de la Aiud în perioada comunistă şi a oferit celor prezenţi autografe.

Dan Puric – “Despre Iubire”(1din2) from bogdan ionescu on Vimeo.

Dan Puric – “Despre Iubire” from bogdan ionescu on Vimeo.

Dan Puric – vicepresedinte PNG from bogdan ionescu on Vimeo.

24 44 33 17 52 121 62 7 81 91 101 111