Festivitatea de premiere a câştigătorilor Olimpiadei Naţionale de Religie – Slatina, 2014

Vineri, 11 aprilie, începând cu orele 1000, în Amfiteatrul Colegiului Naţional „Ion Minulescu” din Slatina s-a desfăşurat festivitatea de premiere a câştigătorilor Olimpiadei Naţionale de Religie.

La eveniment au participat: Preasfinţitul Episcop Sebastian, Dl Insp. Gen. de Religie Cătălin Pîslaru, Dna Insp. de Religie al I.S.J. Olt Florica Grecu şi Preşedintele Olimpiadei – Părintele Lect. Dr. Gheorghe Holbea, Prodecanul Facultăţii de Teologie din Bucureşti.

Din partea Episcopiei Slatinei şi Romanaţilor, Preasfinţia Sa a acordat 57 de premii speciale, celor care, deşi nu au ocupat primele locuri în lista câştigătorilor, s-au deosebit prin originalitatea lucrării, precum şi câştigătoarei Premiului I la clasa a VII-a – Raliţă Mădălina − care a obţinut nota 10.