Atelierul de creație ,,Viața – un dar al lui Dumnezeu”

În perioada 9-24 Martie 2016, în cadrul “Lunii pentru viață“, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei și Romanaților, filiala Slatina a Asociației Studenților Creștin-Ortodocși din România (A.S.C.O.R.) a organizat atelierul de creație “Viața – un dar al lui Dumnezeu“, ajuns la ediția a II-a, în cadrul căruia au fost realizate pancarte cu mesaje pro-viață și pro-adopție, spre a fi folosite mai departe la marșul pentru viață, care se va desfășura pe 27 martie 2016 în toate orașele din județul Olt.

La aceste activități au participat membrii instituțiilor și asociațiilor partenere, dar și elevi de la Liceul cu Program Sportiv, Colegiului Național Vocațional “Nicolae Titulescu” şi  Colegiul National “Ion Minulescu” din municipiul Slatina.