Premierea la nivel eparhial a câștigătorilor Concursului Naţional Catehetic „Biserica – familia românilor de pretutindeni”

Premierea la nivel eparhial a câștigătorilor Concursului Naţional Catehetic

„Biserica – familia românilor de pretutindeni”

Joi, 22 aprilie a.c., orele 1000, la Centrul Eparhial Slatina, Preasfințitul Părinte Episcop Sebastian a premiat câștigătorii Concursului Naţional Catehetic „Biserica – familia românilor de pretutindeni”, ocazie cu care a felicitat atât pe elevi, cât și pe coordonatorii lor, profesori și preoți.

Premiile, care au constat în cărți ziditoare de suflet, icoane și dulciuri, au fost asigurate de Centrul Eparhial.

În perioada 20 – 21 mai 2021, Pr. Frăsineanu Ionuţ de la Parohia Pârşcoveni – Caracal și un elev din grupul de cateheză, câștigători ai locului I la nivel eparhial, vor reprezenta Episcopia Slatinei și Romanaților la evenimentele organizate de Patriarhia Română cu prilejul hramului Catedralei Patriarhale, unde vor fi premiați de către Preafericitul Părinte Patriarh Daniel.