Pelerinaj – IARNA ÎN BUCEGI, 5-6 februarie 2022

PELERINAJ

IARNA ÎN BUCEGI

5 – 6 februarie 2022

Sâmbătă, 5 februarie

Plecare pe traseul: Slatina (vizitarea Bisericii “Sfânta Treime” – Paraclis Episcopal, monument istoric recent restaurat), Pitești, Târgoviște, Sinaia – Șoseaua Trans-Bucegi (cunoscută și sub numele de Drumul Babelor, este principalul drum de acces în Munții Bucegi, ajungând până în apropierea faimoaselor obiective turistice: Babele și Sfinxul, până la o altitudine de 1925 m) – Cazinoul din Sinaia – Mănăstirea Caraiman (cazare în regim hotelier).

 Duminică, 6 februarie

Participare la Sfânta Liturghie la Mănăstira Caraiman, servirea mesei de prânz și întoarcerea acasă cu vizitarea Mănăstirii “Cota 1000” – Sinaia, Mănăstirii Stelea și a Centrului Vechi din Municipiul Târgoviște.

Preţ 250 LEI

Include transportul, cazarea și o masă de prânz.

Nu este inclusă masa și intrarea la obiective turistice.

Înscrieri la următorul număr de telefon:

0768.370.424 ‒ Vlad Cornel

Transport cu microbuz 20 locuri.

În maşină locurile se ocupă în ordinea înscrierii.

Grupul va fi însoţit de preot.

Plecarea se va face sâmbătă, 5 februarie 2022, astfel:

– ora 6.00, de la Biserica “Adormirea Maicii Domnului” – Caracal – centru.

– ora 7.00, din fața Bisericii “Sfânta Treime” Paraclis Episcopal – Slatina (orașul vechi).