PAROHII VACANTE

Post vacant de preot paroh la Parohia BONDREA,

com. Cezieni, Protoieria Caracal

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia BONDREA, com. Cezieni, Protoieria Caracal.

Parohia este de Gradul III – Rural, are 217 familii și NU dispune de casă parohială.

Anunț postat în 12.08.2022, h. 14:07

Post vacant de preot paroh la Parohia BĂRCĂNEȘTI II, com. Vâlcele, Prot. Slatina I Sud

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia BĂRCĂNEȘTI II, com. Vâlcele, Protoieria Slatina I Sud.

Parohia este de Gradul II Rural, are 309 familii și dispune de casă parohială.

Anunț postat în 22.06.2022, h. 13:43

Post vacant de preot paroh la Parohia BECHET, com. Bobicești, Protoieria Slatina II Nord

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia BECHET, com. Bobicești, Protoieria Slatina II Nord.

Parohia este de Gradul III – Rural, are 161 familii și NU dispune de casă parohială.

Anunț postat în 22.06.2022, h. 13:43

Post vacant de preot paroh la Parohia ALBEȘTI, com. Cungrea, Protoieria Slatina II Nord

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia ALBEȘTI, com. Cungrea, Protoieria Slatina II Nord.

Parohia este Misionară, are 109 familii și dispune de casă parohială.

Anunț postat în 22.06.2022, h. 13:43

Post vacant de preot paroh la Parohia ENOȘEȘTI, loc. Piatra-Olt, Protoieria Caracal

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia ENOȘEȘTI, loc. Piatra-Olt, Protoieria Caracal.

Parohia este Misionară, are 100 familii și NU dispune de casă parohială.

Anunț postat în 22.06.2022, h. 13:43

Post vacant de preot paroh la Parohia VALEA SECII, com. Poboru, Protoieria Slatina II Nord

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia VALEA SECII, com. Poboru, Protoieria Slatina II Nord.

Parohia este de Gradul III – Rural, are 120 familii și NU dispune de casă parohială.

Post vacant de preot paroh la Parohia ZĂNOAGA, com. Dăneasa, Protoieria Caracal

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia ZĂNOAGA, com. Dăneasa, Protoieria Caracal.

Parohia este de Gradul III – Rural, are 150 familii și dispune de casă parohială.

Post vacant de preot paroh la Parohia RUSĂNEȘTI-VOINEASA, com. Voineasa

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia RUSĂNEȘTI-VOINEASA, com. Voineasa.

Parohia este de gradul III Rural, are 122 de familii și NU dispune de casă parohială.

Anunț postat în data de 08.04.2022, h. 12:51

Post vacant de preot paroh la Parohia CURTIȘOARA-DOBREȚU, com. Dobrețu

Episcopia Slatinei și Romanaților scoate la concurs postul de preot paroh pentru Parohia CURTIȘOARA-DOBREȚU, com. Dobrețu.

Parohia este de gradul III Rural, are 160 de familii și dispune de casă parohială.

Anunț postat în data de 08.04.2022, h. 12:51