Atelier de confecţionat icoane la biserica Sfinții Împărați Constantin și Elena – Balș

• 03/05/2024

Atelier de confecţionat Icoane la Biserica Sfinții Împărați Constantin și Elena, Balș

Miercuri, 1 mai 2024, în biserica Parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena din orașul Balș a avut loc un atelier de confecționat Icoane, la care promotori au fost copii de la Centrul CSRC “Sfânta Maria”, Balș.

La finalul atelierului, au fost dăruite cadouri pentru toți copiii din cadrul centrului, atât pentru cei prezenți, cât și pentru cei cărora starea de sănatate nu le-a permis să participe.

Icoanele confecționate au fost apoi donate Spitalului Orășenesc Balș, pentru toate saloanele și cabinetele medicale.

Proiectul a fost realizat în cadrul Parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena, Balș, în parteneriat cu Primăria Orașului BalșSpitalul Orășenesc Balș și Centrul CSRC “Sfânta Maria” Balș.

Slavă Domnului pentru tot și pentru toate!

Preot Ghițurin Gheorghe Alin

Preot Iordache Vasile Costinel