Episcopia Slatinei și Romanaților

Campania umanitară “Un dar, de Paște”, la cea de-a III-a ediție

Campania umanitară “Un dar, de Paște”, la cea de-a III-a ediție

  • 31/03/2021

Campania umanitară “Un dar, de Paște”,

la cea de-a III-a ediție

În perioada 1 aprilie – 1 mai a.c., Centrul Social al Episcopiei, în colaborare cu Liga Tinerilor Ortodocși Români – Filiala Olt, organizează, în toate parohiile din județul Olt, cea de-a III-a ediție a campaniei umanitare „Un dar, de Paște”, pentru a veni în sprijinul persoanelor nevoiașe, făcând apelul la a fi colectate:

– produse de igienă (dezinfectanți, şampon, săpun, pastă de dinți etc.) și

– alimente neperisabile (conserve, ulei, zahăr, orez, făină, mălai, paste făinoase, plicuri de ceai, miere, fructe și legume etc.).

Persoanele dornice de a se implica în această campanie pot face donații la fiecare biserică din județul olt, sau chiar la Centrul Social al Episcopiei, situat în orașul vechi din Slatina, pe strada Grădiniței, nr. 1.

Suplimentar, pentru informații adiționale campaniei, puteți lua legătura direct cu coordonatorul acesteia, Pr. Constantin ALDEA – tel. 0733504019.

Implicarea fiecăruia dintre noi poate aduce un dram de bucurie pentru acești oameni nefericiți, cărora soarta le-a zâmbit mai puțin!