Episcopia Slatinei și Romanaților

Cete de mici colindători au colindat Centrul Eparhial Slatina

  • 20/12/2022

Cete de mici colindători au colindat

Centrul Eparhial Slatina

În preajma Crăciunului, mai multe grupuri de mici colindători au trecut pragul Centrului Eparhial Slatina, vestind bucuria Naşterii Domnului.

Ca de fiecare dată, slujitorii Centrului Eparhial i-au întâmpinat pe aceştia, în biserica domnească “Sfânta Treime”, cu aleasă bucurie şi căldură sufletească.

Pentru ca praznicul Naşterii Domnului să fie bogat în daruri şi haruri, odată cu darurile materiale, colindătorii au primit şi un cuvânt de învăţătură din partea Preasfinţitul Părinte SEBASTIAN, Episcopul Slatinei și Romanților, în care le-a mulţumit şi i-a încurajat, totodată, în cultivarea frumoaselor şi binecuvântatelor colinde tradiţionale româneşti.