Episcopia Slatinei și Romanaților

Comunicat de presă – Marşul Pentru Viaţă

  • 12/03/2014

COMUNICAT DE PRESĂ

Duminică, 23 martie 2014, Episcopia Slatinei şi Romanaţilor în colaborare cu Inspectoratul Judeţean Olt, ASCOR filiala Slatina şi Asociaţia “Prietenii omului – umanism, cultură” vor organiza, începând cu orele 1500, în Slatina, Caracal, Corabia, Balş şi Drăgăneşti “Marşul Pentru Viaţă”, împotriva avorturilor.

În Slatina, marşul se va desfăşura pe traseul Esplanadă-Poştă-CEC-Casa de Cultură a Tineretului şi retur, iar începând cu orele 1700, în sala de festivităţi a Colegiului Naţional “Ion Minulescu” va avea loc conferinţa “Familia creştină azi”, susţinută de PC Pr. NICOLAE TĂNASE de la Valea Plopului.

Solicităm tuturor preoților și bunilor credincioși solidarizarea cu acest demers de apărare a dreptului la viaţă a copilului nenăscut şi pentru încurajarea adopţiilor.

mars avort slatina 354