Episcopia Slatinei și Romanaților

Conferinţa semestrială de toamnă a preoţilor din Episcopia Slatinei şi Romanaţilor

Conferinţa semestrială de toamnă a preoţilor din Episcopia Slatinei şi Romanaţilor

  • 24/09/2018

Marți, 25 septembrie a.c., la Casa de Cultură a Sindicatelor din Municipiul Slatina, s-a desfășurat conferinţa semestrială a preoţilor din Episcopia Slatinei şi Romanaţilor.

În prezenţa Preasfinţitului Părinte Sebastian, la conferinţă au luat parte preoţii de la cele patru protoierii ale judeţului Olt, care au avut bucuria de a asculta momentul artistic susținut de marele actor Dorel VIȘAN, care prin reflexiile și meditațiile sale personale asupra condiției omului, transpuse în monolog și poezie, precum și prin bogata înțelepciune acumulată în decursul vieții, a împărtășit tuturor celor prezenți învățăminte de o rară frumusețe.