Episcopia Slatinei și Romanaților

Copiii Centrului de zi al Episcopiei, sărbătoriți de 1 iunie cu mare bucurie

Copiii Centrului de zi al Episcopiei, sărbătoriți de 1 iunie cu mare bucurie

  • 13/06/2018

Ziua copilului a fost marcată în avans, în data de 30 mai şi la Centrul de zi al Episcopiei Slatinei și Romanaților, unde 21 de copii au avut parte de surpriza, pregătită cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Episcop Sebastian, ce a constat în vizionarea piesei de teatru de păpuși „Căsuța prietenilor”, prezentată de actori de la Teatrul Anton Pann din Râmnicu Vâlcea, precum şi de o serie de jocuri și activităţi, prin care s-a reușit aducerea unui strop de bucurie acestor copii mai puţin privilegiaţi.

Majoritatea copiilor au participat pentru prima oară la un teatru de păpuși, fapt pentru care, emoția, zâmbetele și strigătele lor de bucurie au umplut sala de spectacol.

La final, aceștia au fost recompensaţi cu dulciuri, sucuri, prăjituri și baloane colorate.

Mulţumim pe această cale voluntarilor noștri și celor care au înţeles că, prin gestul lor, pot oferi momente de neuitat unor copii.