Dar din dar se face rai

• 18/02/2010

În data de 6 februarie 2010, Sectorul Social-Filantropic din cadrul Episcopiei Slatinei şi Romanaţilor, în colaborare cu Parohia Câmpu-Mare, a desfăşurat acţiunea socială „Dar din dar se face rai”, prin care au fost împărţite un număr de 250 pachete de hrană bătrânilor din Centrul de Îngrijire şi Asistenţă Socială Persoane Vârstnice – Slatina, copiilor de la Complexul de Servicii Sf. Ştefan” – Slatina, deţinuţilor din arestul Inspectoratului de Poliţie din Slatina şi persoanelor cu deficienţe de auz şi vorbire din cadrul Paraclisului Sf. Grigorie Palama” din aceeaşi localitate. Pachetele au fost pregătite de către Parohia Câmpu Mare, la acţiune participând, din partea Sectorului Social, Pr. Cons. Ioan Rădoi, iar din partea parohiei Pr. Paroh Ion Ciucă cu fiii săi, preoţii Emanuel şi Silviu, precum şi membri ai Comitetului Filantropic parohial.