Episcopia Slatinei și Romanaților

Dl. Dan Puric a susţinut o conferinţă cu lansare de carte la Slatina

Dl. Dan Puric a susţinut o conferinţă cu lansare de carte la Slatina

  • 19/11/2008

Dl. Dan Puric a susţinut o conferinţă cu lansare de carte la Slatina

Poposind pentru o zi în mijlocul slătinenilor, Dl. Dan Puric a susţinut duminică, 16.11.2008, la Casa de Cultură a Tineretului din Slatina o conferinţă, prilej cu care şi-a lansat şi cartea „Cine suntem”.

Sala s-a dovedit neîncăpătoare pentru publicul numeros ce a dat curs invitaţiei de a-l audia pe actorul, scenaristul, regizorul şi pantomimul care Îl mărturiseşte pe Hristos pe Care l-a aflat, într-un mod care cucereşte şi pe intelectual, şi pe ţăran, şi pe credincios şi pe necredincios.

Bucurându-se de aplauze îndelungate, Dl. Dan Puric a promis că va reveni în Slatina cu unul dintre spectacolele cu care a jucat pe scenele marilor teatre ale lumii, deoarece a reuşit să transpună în piesele pe care le joacă profunzimea şi trăirea autentică a unui popor ce mereu a fost legat de Dumnezeu

Download‘Cine suntem’ Dl. Dan Puric – Slatina, 16.11.2008