Episcopia Slatinei și Romanaților

“Marșul pentru Viață” în județul Olt

“Marșul pentru Viață” în județul Olt

  • 20/03/2017

afis 2017 marsul pentru viata resizeSâmbătă, 25 martie 2017, începând cu orele 17.00, Asociația Studenților Creștin-Ortodocși din România (A.S.C.O.R.) – filiala Slatina, în colaborare cu Episcopia Slatinei şi Romanaţilor, Inspectoratul Școlar Judeţean Olt, D.G.A.S.P.C. – Olt, Asociația “Kinonia” și A.N.S.R. – Olt, vor organiza, în Slatina, Caracal, Corabia, Balş şi Drăgăneşti, MARŞUL PENTRU VIAŢĂ, care promovează dreptul la viață al copilului nenăscut și este dedicat luptei împotriva avorturilor.

Anul acesta Marșul pentru Viață se desfășoară sub tema ,,Ajută mama și copilul! Ei depind de tine!”.

Lista traseelor marșului, pentru municipiile și orașele din județul Olt, o puteți consulta AICI.

Solicităm tuturor preoților și bunilor creștini solidarizarea cu acest demers de apărare a dreptului la viaţă a copilului nenăscut şi pentru încurajarea adopţiilor.