PELERINAJ ÎN MARAMUREȘ ȘI ȚARA OAȘULUI: 24 – 28 IULIE 2023

• 30/06/2023

PELERINAJ ÎN MARAMUREȘ ȘI ȚARA OAȘULUI

24 – 28 IULIE 2023 (5 ZILE – 4 NOPȚI)

Luni, 24 iulie

Plecare pe traseul: Slatina, Râmnicu Vâlcea, Călimănești – Schitul Ostrov, Sibiu, Alba Iulia, Abrud, Nemești – Cascada Pișoaia, Albac – Mănăstirea Sfântul Ilie, Parcul Natural Apuseni, Transursoaia (șoseaua care traversează cele mai mari păduri din Apuseni), Lacul Beliș – cazare la pensiune.

Marți, 25 iulie

Mănăstirea Ciucea – ctitorită de celebrul poet Octavian Goga, Monumentul de la Guruslău, Cetatea Ardud, Negrești Oaș – Catedrala Ortodoxă “Duminica Tuturor Sfinților” și Muzeul Țării Oașului, Săpânța – Mănăstirea Săpânța – Peri și Cimtirul Vesel, Sighetul Marmației – cazare la pensiune.

Miercuri, 26 iulie

Centrul istoric, Cuiul în care se agață harta, Memorialul Victimelor Comunismului şi al Rezistenţei, Mănăstirea Bârsana, Mănăstirea Botiza, Muzeul Ţărăncii Române, Mănăstirea Moisei, Monumentul Eroilor Moisei, Vişeul de Sus – cazare la pensiune.

Joi, 27 iulie

Plimbare cu Mocăniţa: Vişeul de sus – Valea Vaserului şi retur (traseu de 6 ore), Mănăstirea Rohia, Cluj – cazare la pensiune.

Vineri, 28 iulie

Mănăstirea Dumbrava, Aiud – Memorialul Durerii şi Schitul “Înălţarea Sfintei Cruci”, Sibiu, Mănăstirea Cozia, Slatina, Caracal.

Plecarea se va face luni, 24 iulie a.c., astfel:

– ora 7.00, de la Catedrala “Adormirea Maicii Domnului” – Caracal (centru)

– ora 8.00, din parcarea magazinului Kaufland – Slatina (orașul vechi)

Preţ 1.200 lei

Include transport și cazare la pensiuni de ***.

Nu este inclusă în preț masa, plimbarea cu Mocănița (84 lei adult, 74 lei pensionar) și intrarea la obiective turistice.

Înscrieri la următorul număr de telefon:

0768.370.424 ‒ Vlad Cornel

Transport cu microbuz de 20 locuri.

În maşină locurile se ocupă în ordinea înscrierii.

Grupul va fi însoţit de preot.