Pr. Conf. Univ. Dr. Constantin Necula a conferenţiat pe tema “Ortodoxia pentru tineri”

• 08/06/2010

Luni 7 iunie, în amfiteatrul Colegiului Naţional “Ion Minulescu” din Municipiul Slatina, a avut loc conferinţa “Ortodoxia pentru tineri”, susţinută de către Pr. Conf. Univ. Dr. Constantin Necula, profesor în cadrul Facultăţii de Teologie “Andrei Şaguna” din Sibiu.

În cadrul întâlnirii, părintele a vorbit despre necesitatea implicării tinerilor în viaţa Bisericii, dând în acest sens exemple concrete de asfel de cazuri din propria activitate pastoral-misionară pe care a desfăşurat-o de-a lungul anilor în parohie şi nu numai.

Conferinţa a fost organizată de către Episcopia Slatinei şi Romanaţilor şi A.S.C.O.R. – Slatina, în parteneriat cu Colegiul Naţional “Ion Minulescu” din Slatina.