Episcopia Slatinei și Romanaților

Premierea la nivel eparhial a câștigătorilor Concursului Naţional Cultural „Hristos: sufletul satului meu”

Premierea la nivel eparhial a câștigătorilor Concursului Naţional Cultural „Hristos: sufletul satului meu”

  • 18/04/2019

Miercuri, 17 aprilie a.c., orele 1000, în sala de ședințe a Centrului Eparhial, Preasfințitul Părinte Sebastian a premiat câștigătorii Concursului Naţional Cultural „Hristos: sufletul satului meu”, ocazie cu care a felicitat atât pe elevi, cât și pe coordonatorii lor.

Premiile, care au constat în cărți ziditoare de suflet și icoane, au fost asigurate de Centrul Eparhial.

În perioada 20 – 21 mai a.c., Pr. Cons. Decebal TRAȘCĂ, de la parohia „Sf. Împărați Constantin și Elena” – Sopot din Slatina, împreună cu un elev, ambii reprezentanți ai grupului de cateheză câștigător al locului I la nivel eparhial, vor reprezenta Episcopia Slatinei și Romanaților la evenimentele organizate de Patriarhia Română cu prilejul hramului Catedralei Patriarhale, unde vor fi premiați de către Preafericitul Părinte Patriarh Daniel.