Episcopia Slatinei și Romanaților

Programul “Credința mea, patria mea” la Parohia “Adormirea Maicii Domnului” – Caracal

Programul “Credința mea, patria mea” la Parohia “Adormirea Maicii Domnului” – Caracal

  • 03/04/2018

În ziua de 1 aprilie 2018, la praznicul Intrării Domnului în Ierusalim, la Parohia Adormirea Maicii Domnului” din municipiul Caracal s-a desfășurat programul Credința mea, patria mea”, reprezentând o activitate de creație, întreprinsă de către elevii clasei a II-a de la Colegiul Național Ioniță Asan” din municipiu, sub îndrumarea doamnelor profesoare Doina Pîrvan, Mioara Dobre și a doamnei învățătoare Carmen Zamfir. Apoi, elevii au susținut și un recital de cântece și poezii dedicate Praznicului Floriilor și Centenarului Marii Uniri. Programul a fost urmărit cu interes de către enoriași și a creat o emoție vie.

După jurizare, toți copiii participanți au primit diplome din partea preoților Hrițcu Laurențiu Cătălin, Enache Marius Păstorel și Morariu Aurel Andrei, dar și cadouri din partea sponsorului – domnul Elvis Cazacu.