Serbare de Crăciun la parohia Slătioara I

• 27/12/2023

SERBARE DE CRĂCIUN LA PAROHIA SLĂTIOARA I

Sâmbătă, 23 decembrie 2023, la biserica Parohiei Slătioara I s-a desfășurat cea de-a II-a ediție a serbării de Crăciun, manifestare la care au participat, pe lângă copii, părinți și bunici, o mulțime de credincioși din parohie, biserica devenind neîncăpătoare.

Programul a constat în interpretarea colindelor și a cântecelor specifice perioadei, precum și a unor poezii legate de iarnă și punerea în scenă a unei frumoase piese despre Nașterea Domnului.

La finalul acestui program, cei 27 copii participanți și alți 116 copii prezenți la serbare, au fost răsplătiți de către Pr. Constantin Aldea și de Moș Crăciun cu daruri bogate, constând în dulciuri și jucării.

Mulțumim tuturor credincioșilor care ne-au ajutat să aducem bucurie celor 143 copii din parohia noastră!