Un dar, de Paște – ediția a VI-a

• 18/04/2024

CAMPANIE DE SPRIJIN PENTRU PERSOANELE NEVOIAȘE

~~ ediția a VI-a ~~

În perioada 15 aprilie – 5 mai 2024, Centrul de zi al Episcopiei Slatinei și Romanaților și Liga Tinerilor Creștini Ortodocși Românifiliala Olt – organizează în toate parohiile din județul Olt cea de-a VI-a ediție a campaniei „Un dar, de Paște”, pentru a veni în sprijinul persoanelor cu boli grave, familiilor cu mulți copii și fără resurse financiare, bătrânilor bolnavi și singuri, persoanelor fără aăpost, familiilor monoparentale etc.

În acest sens, prin această campanie se colectează:

~~ PRODUSE DE IGIENĂ (dezinfectanți, șampon, săpun, pastă de dinți etc.);

~~ ALIMENTE NEPERISABILE (conserve, ulei, zahăr, orez, făină, mălai, paste făinoase, plicuri de ceai, miere, fructe și legume etc.)

Persoanele care doresc să se implice în această acțiune vor putea face donații la FIECARE BISERICĂ DIN JUDEȚUL OLT sau la CENTRUL SOCIAL al Episcopiei Slatinei și Romanaților (situat în orașul vechi, pe strada Grădiniței, nr. 1).

Implicarea fiecăruia dintre noi poate aduce un dram de bucurie pentru acești oameni nefericiți, cărora soarta le-a zâmbit mai puțin!

Persoană de contact: Pr. Constantin ALDEA, telefon 0733504019.